Jänkid üllatasid Kanadat

Järgmisel laupäeval maailmakarikat suurfavoriidina alustav Kanada peab nähtavasti oma ära tegemiseks enda mängu veel veidi lihvima. Superstaarid said esimeses kontrollkohtumises USA vastu 2-4 kaotusega. Mäng kiskus kohati ka väga tuliseks.

(foto: USATSI)
Kahele igipõlisele rivaalile jagati kokku 31 karistusminutit. Neist 21 jänkidele, kes lõpetasid mängu ilma Ryan Keslerita. Anaheim Ducksi ründaja sõitis Shea Weberi jõhkralt seina.

Mitmed karistused tähendasid seda, et teisel kolmandikul sai hetkeks näha ka 3 vs 3 mängu. Periood lõppes USA 3-1 eduga. Zach Parise ja Patrick Kane'i poolt ehitatud 2-0 eduseisu rikkus Patrice Bergeron, kuid neli minutit enne kolmandiku lõppu taastas Joe Pavelski kaheväravalise edu.

Mängu esimesest 13-st pealeviskest 12 kirja saanud Kanada oli lõpuks üritustega 43-25 üle, ent Ben Bishop ja eriti kaks kolmandikku mänginud Jonathan Quick näitasid, et on juba hooaja keskpaiga vormis. Esimene tõrjus kümnest pealeviskest üheksa, teine 30-st 29.

Kanada väravat valvas Carey Price, kelle jaoks oli tegu esimese mänguga pärast 25. novembrit. Tema nimele jäi 18 tõrjet.

Viimase kolmandiku 6. minutil tegi Drew Doughty Columbuses peetud matši uuesti tasavägiseks, ent Kanada ei suutnud siiski viigiväravat leida. Veidi rohkem kui minut enne lõppu vormistati skoor Derek Stepani poolt tühja väravasse suunatud ltiriga. Tema, Kane ja Pavelski lõpetasid kõik 1+1'ga.

Meeskonnad kohtuvad tuleval ööl Ottawas uuesti.