USA lõpetas maailmakarika võiduta

Suurte plaanidega maailmakarikale sõitnud USA koondis tuleb Torontost tagasi ilma ühegi võiduta. Viimases matšis jäid ameeriklased Tšehhile alla 3-4. Vahelduseks näidati kõva tahtejõudu, aga kvaliteedist jäi ikkagi midagi puudu.

(foto: Nathan Denette/The Canadian Press)
Jänkid olid lõpuks pealevisetega 39-27 üle ja suutsid kaks korda kaotusseisust välja tulla, ent mitte midagi otsustanud mängus olid tšehhid paremal tasemel.

Vaikselt alanud kohtumine sai hoo sisse teisel kolmandikul, kuhu siirduti 1-1 viigiga. Zbynek Michalek viis Tšehhi ette, kuid Joe Pavelskil õnnestus kiirelt ülekaalu väravaga vastata.

Teine periood lõppes Tšehhi 4-2 üleolekuga. Milan Michalek tahtis vennast parem olla ja pani võrku kaks tükki ning klubikaaslase Ben Bishopi vastu oli täpne ka Andrej Šustr. USA poolelt vastas Michaleki esimesele kollile Justin Abdelkader.

Ameeriklaste peatreener John Tortorella asendas ebakindla Bishopi viimaseks kolmandikuks Cory Schneideriga ning perioodile tehti ideaalne algus, kui Ryan McDonagh vähemusest vahe kohe minimaalseks sai, kuid väravaluugid keerati mõlemalt poolt pärast seda kinni.

Bishop lasi neli tükki 20 pealeviskega. Schneider tõrjus kõik seitse vastaste üritust, millega ta silmitsi pidi seisma. Tšehhi puuris oli 36 tõrjega heas hoos Petr Mrazek.

4-3 lõppskoor tähendab seda, et meeskonnad tegid ühes matšis rohkem väravaid, kui eelmistes kohtumistes kokku.

USA jäi viimati A-koondiste turniiril võiduta 1982. aasta maailmameistrivõistlustel. Palju räägitud meeskonna valiku kohta mainis peamänedžer Dean Lombardi enne Tšehhiga kohtumist, et sellele ei saa midagi ette heita. Õuduste turniiri aluseks võib tema hinnangul pidada hoopis seda, et liiga suur tähelepanu läks Kanadaga kohtumisele.