Kanada alistas lisaajal Venemaa, Euroopa sai esimese võidu ja Põhja-Ameerika esimese kaotuse

Läinud ööl pandi punkt laupäeval algavale maailmakarikale eelnenud kontrollkohtumistele. Mängude tulemused lubavad põnevat ja tasavägist turniiri, kuna mitte ükski meeskond ei suutnud kolme matši jooksul kaotust vältida. Viimasena sai kaotuse kirja Põhja-Ameerika meeskond. Samal ajal noppis Euroopa sats oma esimese võidu ja Kanada oli põnevuslahingus lisaajal Venemaast üle.

(foto: standard-freeholder.com)
Vahtralehemaa alustas mängu hästi ja pääses avakolmandikul ka ette, kui üliedukalt toimima hakanud kolmik Brad Marchand - Sidney Crosby - Patrice Bergeron järjekordse värava meisterdasid, kuid viimasel kolmandikul läksid lood meeskonna jaoks päris hapuks.

Pärast väravateta teist perioodi viigistas Venemaa viimase alguses, mil Aleksandr Ovetškin skooris 5 vs 3 ülekaalust oma kontrollkohtumiste esimese kolli. Selle hetkeni Pittsburghis peetud mängu kindlalt kontrollinud kanadalased ei jõudnud antud hoobist taastudagi, kui juba oldi ka kaotusseisus. Mõni minut hiljem tegi Artemi Panarin 2-1.

Pealevisetega lõpuks 48-26 üle olnud Kanada oli raskustes Sergei Bobrovski teistkordse üle mängimisega, kuid neli minutit enne normaalaja lõppu siiski jõuti selleni. John Tavares paugutas oma kontrollmängude kolmanda.

3 vs 3 lisaajal tõmbas väravas Carey Price'i kasutanud Kanada pikema õlekõrre tänu Ryan Gerzlafi kollile. Venelastel läks poolteist minutit enne lõppu üks vahetus nihu, Anaheim Ducksi kapten pääses üksi läbiminekule ja Bobrovskile tehti jalgevahelt ära.

Varasemad kaks mängu kindlalt kaotanud Euroopa meeskond sai nüüd ise domineeriva võidu üle rõõmutseda. Turniiri vanima satsi vedas Rootsi vastu 6-2 võiduni meeskonna pesamuna Leon Draisaitl. 20-aastane sakslane sai hakkama kübaratrikiga. Seejuures oli teine värav eriti võluv.

Euroopa eest sahistasid võrku ka Tomaš Tatar, Thomas Vanek ja Anže Kopitar. Kõigi jaoks oli tegu soojendusmängude esimeste tabamustega. Postide vahel Henrik Lundqvistiga alustanud Rootsi eest olid täpsed Daniel Sedin ja Patric Hörnqvist.

Põhja-Ameeika noored said õppetunni Tšehhi käest. Vahepeal pealevisete osas 25-10 üle olnud Todd McLellani meeskond ei suutnud oma ülekaalu väravateks teha ning langes Ondrej Palati ja Radek Faksa tabamustest 0-2 auku. Shayne Gostisbehere ja Auston Matthews tõid viimase kolmandiku keskel viigi tabloole, kuid minut pärast 2-2 viiki tuli Tomaš Plekaneci poolt kohtumise võiduvärav.

Pealevisete osas oli Põhja-Ameerika ülekaal lõpuks 44-29. Vastaste mõlemad väravad lasi endale Petr Mrazek. Michal Neuvirth tõrjus kõik 16 üritust.

Laupäeval Torontos algaval turniiril on grupifaasis iga päev kavas kaks kohtumist. Neist esimene meie aja järgi kell 22:30 ja teine 3:00.