Maailmakarika kontrollkohtumised algasid Soome ja Venemaa võitudega

Järgmisel laupäeval algaval maailmakarika turniiril kaasa löövad meeskonnad alustasid neljapäeval kontrollkohtumistega. Esimestest mängudest väljusid võitjatena Soome ja Venemaa, kes alistasid vastavalt Rootsi ja Tšehhi.

(foto: iltalehti.fi)
Soomlased võidutsesid lisaajal 3-2. Otsustav värav sündis Pittsburgh Penguinsi kaitsemehe Olli Määttä sulest. Väravas Pekka Rinnet kasutanud põhjanaabrid elasid edukalt üle lisaaja alguses rootslaste poolt peale pandud surve ja leidsid kiire vasturünnakuga võiduvärava 43 sekundit enne lisaperioodi lõppu.

Matši jooksul said mõlemad meeskonnad nautida eduseisu. 24 pealeviskega lõpetanud Soome pääses kodupubliku ees teisel kolmandikul Aleksander Barkovi ülekaalu väravast ette, kuid eduseis kestis vähem kui minuti. Viigi seadis jalule uuest hooajast Vancouver Canucksi värve esindav Loui Eriksson, kes vendade Sedinidega koos ühes kolmikus tegutsedes näitas, mida Canucksi fännid peagi oodata võivad.

Viimase perioodi keskel oli 20 pealeviskega lõpetanud Rootsi kord nõelata. Sami Vatanen jäi õnnetult Carl Söderbergi pealeviskele ette ja suunas litri Rinnest mööda. Õnnega pooleks tulnud eduseisu suutis väravas võrdselt Jacob Markströmi ja Jhonas Enrothi kasutanud Rootsi algselt hoida, kuid võidusadamasse Tre Kronor siiski ei jõudnud.

Viis minutit enne lõppu kinkis Anton Stralman kehva sööduga litri kaitsetsoonis ära ja Mikael Granlund üllatas üsna terava nurga alt Enrothi, aidates omad lisaajale.

Markström tõrjus kõik kuus pealeviset, millega ta silmitsi seisis, kuid Enroth lasi kaks tükki üheksa vastase üritusega. Nädala alguses trennis litriga roietesse saanud Henrik Lundqvist peaks postide vahel koha sisse võtma laupäevases korduskohtumises.

Venemaa võidutses 4-3 skooriga. Oleg Znaroki meeskond sai varakult külma dušši krae vahele, kui suvel Chicago Blackhawksiga lepingu teinud Michal Kempny 4. minutil Tšehhi ette viis, kuid oma 26. sünnipäeval skoorinud kaitsemehe uus klubikaaslane Artemi Panarin viigistas poolteist minutit enne avakolmandiku lõppu ja pärast seda tormas Venemaa 3-1 eduseisu. Teisel perioodil olid täpsed Vladimir Tarasenko ja Nikita Kutšerov.

Tšehhi oli viimasel kolmandikul pealevisetega 14-5 üle ja Martin Hanzal tõi hokijumala ja Aleksei Martšenko abiga külalised kiirelt ühe kaugusele, aga tema tabamusele vastas peagi Panarini teravast söödust Jevgeni Dadonov. Hiljem tegi veel Tomaš Plekanec vahe minimaalseks, kuid neljandat ei õnnestunud tšehhidel Sergei Bobrovskist mööda saada.

Bobrovski lõpetas 29 tõrjega. Tšehhi puuris olnud Petr Mrazeki nimele jäi 24 tõrjet.

Sarnaselt Rootsi-Soome vastasseisule mängivad ka Venemaa ja Tšehhi laupäeval uuesti. Muutub vaid võõrustaja. Sõidetakse Prahasse.