Vinge lõpuspurt tõi Kanadale teise maailmakarika

Kolmest kaks. Täpselt selline on Kanada edukus maailmakarikal, mis pärast 1996. aastal peetud esimest turniiri alles 20 aastat hiljem kolmanda vaatuseni jõudis. Finaalis andis Euroopa koondis jäähoki sünnimaale kõva lahingu, kuid sellest jäi siiski väheseks. Otsustavas matšis mängis Kanada endale võidu välja vinge lõpuspurdiga.

(foto: mediasportsnews.com)
Sidney Crosby & Co oli mängus väga harjumuspäratus olukorras. Enne finaalseeriat kogu turniiri käigus kokku vaid 2 minutit ja 41 sekundit kaotusseisus olnud meeskond jäi kohe avakolmandikul tagaajajaks ega pääsenud sellest rollist kuni viimaste minutiteni. Zdeno Chara näitas noorematele ette, et alati ei pea pealevise tugev olema, täpsusele rõhumine võib samuti edu tuua.

Euroopa meeskond suutis sarnaselt finaali avakohtumisele vastase mängu taas kenasti kontrolli all hoida ning juhtis pärast kahte kolmandikku näiteks pealevisete arvestuses 27-21. Kanada jäi pärast Venemaa vastu peetud 2006. aasta OM-i veerandfinaali esimest korda kahe kolmandikuga nulli peale.

Viimasel kolmandikul asusid eurooplased oma eduseisu kaitsma ja nii pandi Kanada särgis 16. järjestikuse võiduni jõudnud Carey Price'i väravale vaid kuus pealeviset. Mike Babcocki meeskond jõudis 13 ürituseni ja viimasest kolmest kaks tehti väravaks.

Viigini jõuti kolm minutit enne lõppu, mil ülekaalus Patrice Bergeron oma turniiri neljanda väravani jõudis ja võidukangelaseks kerkis vähemuses skoorinud Brad Marchand, kes viie kolliga maailmakarika parimaks väravakütiks osutus.

"Kõige tähtsamatel hetkedel on nad alati paremad, nad ei saa end parandada, nad on võitmisest sõltuvuses," ütles Babcock pärast lahingut oma hoolealuste kohta.

Viigivärava juures sööduandja olnud Crosby lõpetas turniiri kümne silma (3+7) ja MVP tiitliga. Temaga koos on koondis nüüd alates Vancouveri olümpiast võitnud 25 järjestikust matši.

Euroopa meeskonnas jagasid turniiri resultatiivseima mängija au Mats Zuccarello ja Anže Kopitar, kes mõlemad lõpetasid nelja silmaga. Kolme kolliga oli suurim väravakütt Tomaš Tatar.

Vaatamata finaali kaotusele võivad ka eurooplased end siiski võitjatena tunda. Paljudele kriitikutele õnnestus vastu nina panna. Enim rõõmustab vast Dennis Seidenberg, kes just maailmakarikal näidatud esitustega endale uue NHL-i lepingu teenis. Suvel Boston Bruinsi poolt hüljatud sakslane tegi kolmapäeval aastase lepingu New York Islandersiga.