Blackhawksi ja Capitalsi võiduseeriad pikenesid

Hetkel parimas hoos olevate meeskondade Chicago Blackhawksi ja Washington Capitalsi edukas kulgemine ei taha kuidagi lõppeda. Esimene jõudis läinud ööl 11. järjestikuse võiduni ja teine võidutses kodujääl 12. mängu järjest. Kahtlemata tuleks nende kahe vahel intrigeeriv karikafinaal.

(foto: thecommitedindian.com)
11. järjestikust võitu on Blackhawksi rekordi kordus. Kuigi see tänavune seeria võib magusamalt maitsta, sest algne rekord sai püstitatud 2013. aastal, lühendatud hooajal, mil põhiturniiri käigus sai rammu katsuda ainult oma konverentsi satsidega.

Nelja päeva jooksul alistati teist korda Montreal Canadiens. Seekord jäi skooriks 5-2. Jonathan Toews juhatas vägesid kahe väravaga ning Marian Hossa toetas teda 1+2'ga. Patrick Kane jõudis hooaja 29. kollini. Oleme hooajaga alles enamvähem poole peal, aga karjääri tippmargist on Kane'il puudu nüüd ainult üks tabamus.

27 tõrjet teinud Corey Crawford jõudis personaalse kaheksamängulise võiduseeriaga oma rekordi korduseni.

Joel Quenneville'i meeskond on nüüd ajaloos kuues karikakaitsja, kes järgmisel hooajal vähemalt 11-mängulise võiduseeria kokku pannud.

Canadiensil on lood samas päris masendavad. Praeguse vormi sarnast minekut nähti viimati 76 aastat tagasi.

Seejuures on Canadiens esimest korda alates 1935. aastast Blackhawksile viis mängu järjest kaotanud.

Võiduseeria ajal Blackhawksi jaoks muidugi kõik lust ja lillepidu ei ole. Homme alustatakse Nashville'is mängude seeriat, mille käigus kaheksast mängust seitse on võõrsil.

Capitals sai samuti oma võidu kätte 5-2 skooriga. Alati pingelises heitluses New York Rangersiga viis Chris Kreider Alain Vigneault meeskonna ette, kuid see seis pöörati teise kolmandiku keskpaigaks hoopis teistsuguseks. Kaks ülekaalu kolli ja Justin Williamsi tabamus panid tabloole särama 3-1.

Williams lõpetas mängu lõpuks oma karjääri teise kübaratrikiga. Esimene tuli kümme aastat tagasi! Jevgeni Kuznetsov läks koju kolme sööduga. Kreider oli ka Rangersi teise tabamuse autoriks.

Teist õhtut järjest oli Braden Holtby sunnitud postide vahelt lahkuma, aga sel korral mitte halva esituse tõttu (tema arvele jäi 38 mintuiga 20 tõrjet), vaid hoopis vedelikupuuduse pärast. Tema asemel sekkunud Philipp Grubauer tõrjus kõik 11 pealeviset, mis tema suunas lendasid.

Capitals on klubi rekordist vaid ühe koduvõidu kaugusel. Küll on aga 12 järjestikust koduvõitu juba tänavuse hooaja kõige vingem seeria. Ühega jäi selja taha Calgary Flames.

Pittsburgh Penguins 5 - 0 Carolina Hurricanes (tipphetked)

Kodupublik nägi pärast kuueaastast pausi, kuidas Sidney Crosby Hurricanesi vastu skooris ja et vahepealset tasa teha, siis pani #87 kohe kaks tükki. Debütant Carl Hagelin mängis ühes kolmikus Jevgeni Malkini ja Phil Kesseliga. 13:15'ga tuli neli pealeviset ja +1 näitaja.

New York Islanders 1 - 2 (KV) Vancouver Canucks (tipphetked)

Ryan Miller pani 47 tõrjega hullu ning Canucks sai edukalt üle viimase minuti viigiväravast. Karistusvisetel skooris ainsana Radim Vrbata. Miller kusjuures on 55 karistusvisete võiduga üldse aegade parim puurivaht.

Tampa Bay Lightning 3 - 1 Florida Panthers (tipphetked)

Lightning sai lõpuks naabrite vastu tänavu kolmandas mängus esimese võidu tänu Nikita Kutšerovi kahele väravale. Kuigi teine neist läks tühja võrku. Roberto Luongo tegi oma karjääri 900. mängus taas head tööd, lõpetades 29 tõrjega, ent ründajad ei suutnud meeskonda võidule vedada. Enim jäädakse taga nutma viimase kolmandiku teises pooles olnud ülekaalu võimalust, mille käigus praktiliselt kõik kaks minutit ründetsoonis veedeti.

Detroit Red Wings 1 - 2 (KV) Philadelphia Flyers (tipphetked)

Pikalt välisturneelt naasnud Red Wingsil sai viimasel kolmandikul võhm otsa. Tänu Niklas Kronwalli väravale mindi sinna 1-0 eduga, ent Michal Neuvirthi väravale pandi seal vaid neli pealeviset. Kokku oli üritusi 30. Claude Giroux tabamus aitas külalised lisaajale ning karistusvisetel lõi kapteniga kampa ka Jakub Voracek, kes võidu tõi.

Anaheim Ducks 2 - 3 Los Angeles Kings (tipphetked)

Nädalavahetust uue lepinguga alustanud Anze Kopitar osutus tuliste rivaalide vahelises matšis võiduvärava autoriks. Naabrid lasti alles nüüd sel hooajal esimest korda kokku. Ducks sai meeskonna eest debüüdi teinud David Perroni väravast viimase kolmandiku alguses ühe kaugusele ning paugutas seal pooled oma 32-st pealeviskest, ent vaatamata sellele tuli kaotusega leppida.