Bäckströmi värav viis Capitalsi teise ringi

Selgunud on esimene tänavune playoffide 2. ringi paar. Pittsburgh Penguins ja Washington Capitals lähevad omavahel kaheksandat korda kokku. Capitals edenes avaringist Philadelphia Flyersi vastu mängudega 4-2. Otsustav kohtumine võideti Nicklas Bäckströmi väravast 1-0.

(foto: Matt Slocum/AP Photo)
Bäckström skooris võiduvärava teise kolmandiku keskel mõned minutit pärast seda, kui Flyers jättis kasutamata ligi kaks minutit kestnud 5 vs 3 olukorra. Üks Capitalsi patustajatest oli selles kohas just Bäckström, kes teenis kõrge kepi eest 2+2 karistuse. Kuigi Ryan White sai olukorras tegelikult oma mehe käest kepiga vastu nina.

Seejuures käis White ise veel vahetult pärast seda patupingil istumas ning Capitalsi värav tuli just mõni sekund pärast tema karistuse lõppu.

Braden Holtby korjas tänavuste playoffide teise nullimängu 26 tõrjega. Tegu on tema karjääri 20. playoffide võiduga ning nende osas asus ta koos Olaf Kölzigiga jagama klubi rekordit.

Michal Neuvirth lõpetas teises puuris 28 tõrjega. Seeria keskel Steve Masonilt esiväravavahi rolli üle võtnud tšehh lasi endale kolmes mängus vaid kaks kolli.

Flyersil jäi lõpuks kõik rünnaku taha. Kokku saadi kuue mänguga kirja ainult kuus kolli ja ajaloo jooksul on vähemalt kuuemängulise seeria käigus vähem skoorinud ainult Boston Bruins, kes piirdus 1951. aastal Toronto Maple Leafsi vastu viie tabamusega.

Sidney Crosby ja Aleksandr Ovetškini ajal lähevad Penguins ja Capitals playoffides kokku alles teist korda. 2009. aasta konverentsi poolfinaalis oli lõpuks karikavõitu tähistanud Penguins üle 4-3. Seeria teises kohtumises tegid mõlemad megastaarid kübaratriki. Jääme põnevusega kordust ootama.