Mängu käigus McDonagh kaotanud Rangers kindlustas pääsu karikamängudele

Viimastes mängudes korduvalt playoffide pileti kindlustamiseks vaja läinud tulemust mitte saanud New York Rangers põhiturniiri viimaseks nädalaks enam küsimärki üles ei jätnud. Võõrsil alistati Columbus Blue Jackets 4-2. Kuid võitu jäi varjutama kapteni Ryan McDonagh vigastus.

(foto: Kyle Robertson/TNS)
McDonagh kogus avakolmandikul mänguaega vaid 7:09, enne kui ta endale ühte vastaste pealeviset blokeerides viga tegi. Peatreener Alain Vigneault nimetas seda ülakeha vigastuseks.

Ometi polnud kaptenit sinijakkide vastu saadud seitsmendaks järjestikuseks võiduks isegi vaja. Chris Kreider avas 7. mänguminuti alguses skoori ning teisel kolmandikul kasvatas edu Dan Boyle. Lisaks jõudis seal sihile ka Mats Zuccarello, kes tegi vahe pärast Nick Foligno tabamust uuesti kaheväravaliseks.

"Mulle meeldis väga see, kuidas me esimese kahe kolmandiku jooksul mängisime," tunnistas Vigneault. "Arvan, et olime viimasel kolmandikul selgelt veidi närvis. Palju oli kaalul, aga tegime vajamineva lõpuks ära."

Külalised piirdusid viimase 20 minuti jooksul ainult viie pealeviskega ning Foligno teine tegi üheksa minutit enne lõppu vahe minimaalseks. Ent võidust suudeti siiski kinni hoida. Kohtumisele pandi punkt Derek Stepani vähemusest tulnud tühja võrgu väravaga.

Rangers läheb viimase 11 hooaja jooksul playoffidesse kümnendat korda. Viimase nelja aasta jooksul on end kolm korda vähemalt konverentsi finaali murtud.

"Inimesed ei mõista kuivõrd raske on saada võimalus mängida Stanley karika peale," lisas Vigneault. "Saime lõpuks oma linnukese kirja. Same veel kodueelise nimel vaeva näha ning seda kavatseme me ka teha."

Vigneault meeskond läheb playoffide avaringis suure tõenäosusega kokku Pittsburgh Penguinsiga. Kodueelise saamiseks on vaja kolme mänguga kolm punkti tagasi teha.

Rangers lõpetab põhiturniiri kolme kodumänguga. Need on Tampa Bay Lightningu, New York Islandersi ja Detroit Red Wingsi vastu. Penguins mängib aga samas kõik kohtumised võõrsil. Vastasteks on Ottawa Senators, Washington Capitals ja Philadelphia Flyers. Heitlus kodueelise nimel peaks olema põnev.

New York Islanders 5 - 2 Tampa Bay Lightning (tipphetked)

Travis Hamonici niigi vähemalt põhihooaja lõpuni kaotanud Islanders jäi kaitses ilma ka Calvin de Haanist. Ent kuna Lightning on New Yorki külastades olnud meeskonna jaoks kerge vastane, siis probleeme ei tekkinud. Alates 2010. aasta detsembrist läks Lightningu vastu peetud üheksandast kodumängust kirja kaheksas võitu. Hetkel on kodus kokku käimas seeria, mille jooksul on 13-st mängust võidetud kümme.

Toronto Maple Leafs 3 - 4 Florida Panthers (tipphetked)

Pantrid lasid 3-0 edu pealt jalad veidi lõdvaks, ent said siiski kätte tulemuse, millega kindlustati endale playoffideks kodueelis. Ühtlasi jõuti 99 punktini, mis klubi uueks ühe hooaja rekordiks. Koosseisus viga saanud Vincent Trochecki  koha üle võtnud Rocco Grimaldi skooris kaks tükki.

St. Louis Blues 5 - 2 Arizona Coyotes (tipphetked)

Coyotesil jäi võiduks mängimata hea algus, mille käigus kerkis Anthony Duclair pärast klubi kolimist meeskonna teiseks 20 väravaga kollanokaks. Kodumeeskond jättis neli väravat viimasele kolmandikule. Neist kaks tulid Kyle Brodziakilt. Bluesil on koiottide vastu käsil 12-mänguline punktiseeria. Neist 11 kohtumist on võidetud.

Vancouver Canucks 3 - 2 Los Angeles Kings (tipphetked)

Kuningad ei suutnud peatreenerile Darryl Sutterile karjääri 1200. põhihooaja mängu puhul võitu kinkida, olgugi et mängu pääseti kaks korda juhtima. Ryan Miller tegi Canucksi puuris 40 tõrjet. Kodumeeskond piirdus ise vaid 24 pealeviskega. Neist pooled tulid teisel kolmandikul, mil kaks korda ka sihile jõuti. Skoori avanud Tyler Toffoli on pärast hooaega 2007/08 esimene Kingsi mängija, kes ühel hooajal 30 väravani jõudnud.