Blackhawks võttis rekordilise seitsmenda koduvõidu

Läänekonverentsi finaal sai ajaloohõngulise alguse. Chicago Blackhawks alistas Los Angeles Kingsi 3-1 ja on nüüd esmakordselt klubi ajaloos võitnud playoffides seitse kodumängu järjest. Lainetena kulgenud kohtumises suutis Blackhawks oma võimalused oskuslikumalt ära realiseerida. Alles kaks päeva tagasi Anaheim Ducksi välja lülitanud Kings pidi Chicagosse jõudmiseks tegema ligi neljatunnise lennureisi ja väsimus näis 2012. aasta karikavõitjat ka häirivat. Kodumeeskond oli alates nädala keskpaigast puhanud.

(foto: Jonathan Daniels/Getty Images)
Blackhawks sai alguses pikalt vastaste tsoonis mõnuleda. Kings sai oma esimene pealeviske alles kuue minuti möödumisel, kuigi seegi blokeeriti. Kohtumise esimest väravat tuli oodata 14 minutit ja 46 sekundit. Vahetult enne vastaste karistuse lõppemist avas skoori Brandon Saad.

Teise kolmandiku alguses näis, et Blackhawks oli eduseisu duubeldanud, mil Jonathan Toews kartmatult vastaste väravale peale lendas, aga tabamus jäi lugemata. Õigupoolest lugesid kohtunikud selle algselt ära, kuid siiski mindi kummalisel kombel selle üle diskuteerima ja kuskilt tulnud käsu näol võeti värav siiski ära. "Kaotasime selle olukorra järgselt veidi hoogu," tõdes Blackhawksi boss Joel Quenneville, kes kohtunike lõpliku otsust teada saades oli maruvihane.

Mäng kaldus tõepoolest selgelt Kingsi poolele. Vaid umbes minutit pärast poleemikat tekitanud olukorda viigistas seisu Tyler Toffoli. "Me ei olnud piisavalt head. Peame oleme rohkem agressiivsemad ja tempot dikteerima," ütles 22-aastane kollanokk pärast mängu.

Blackhawks sai uuesti ette kolmandiku keskpaigas, mil Duncan Keithi pealevise lendas tänu pöörasele rikošetile Jonathan Quicki selja taha. Kingsi puurivaht pidi lõpuks silmitsi seisma vaid 20 pealeviskega. Corey Crawfordi väravale tehti 26 pealeviset.

Neli minutit enne lõppu sai Toews lõpuks oma värava siiski kätte. Blackhawks sai kiire 3 vs 1 vasturünnaku ja sellises seisus on keeruline olukord ära käkkida.

"Ma arvan, et mängisime üsna hästi, aga selle meeskonna alistamiseks tuleb teha suurepärane esitus," lausus Kingsi kaitsja Willie Mitchell, kes naases 8-mänguliselt vigastuspausilt.

Seeria teine mäng peetakse meie aja järgi ööl vastu neljapäeva.